kampanie facebook ads

Jakie możliwości reklamowe daje nam dziś Facebook Meta?

Reklamy na Facebooku stanowią dzisiaj nieodłączny element działań marketingowych. Poznaj rodzaje reklam na FB, dowiedz się, jak ustawić reklamę na Facebooku, a także przekonaj się, jakie zalety ma ta forma promocji.

Rodzaje reklam na Facebooku

Jakie rodzaje reklam na Facebooku możemy wyróżnić? Meta, czyli właściciel m.in. Facebooka i Instagrama, zebrała wszystkie swoje produkty reklamowe w jednym kompleksowym rozwiązaniu, nazwanym Meta Advantage i oferującym technologie uczenia maszynowego. Dzięki temu reklamy na poszczególne rodzaje reklam na FB mogą być optymalizowane za pomocą różnych narzędzi.

Reklama na Facebooku może przyjmować różne formy, m.in.:

 • graficzną – reklamy na FB występują jako obrazy lub zdjęcia przykuwające uwagę odbiorców;
 • wideo – tego typu reklamy na FB mogą bliżej przedstawiać produkty lub usługi;
 • karuzele – czyli serie zdjęć lub filmów, które pozwalają przedstawić kilka produktów lub usług;
 • kolekcji – umożliwiają przedstawienie kilku produktów w jednej reklamie, dzięki czemu użytkownicy mogą przeglądać większą część oferty z jednej reklamy;
 • reklamy doświadczalne – pozwalają użytkownikowi wejść w interakcję z reklamą, sprawdzają się dobrze przy produktach cyfrowych.

Jak ustawić reklamę na Facebooku?

Ustawienie reklamy na Facebooku w teorii jest proste, ponieważ kolejne kroki przebiegają intuicyjnie. Należy w nich określić:

 • cel kampanii reklamowej;
 • grupę docelową;
 • formę reklamy;
 • budżet kampanii i model płatności (za wyświetlenie lub za kliknięcie);
 • harmonogram kampanii.

Większy problem stanowią oczywiście dobór właściwych rozwiązań, tj. wybór targetu, zarządzanie budżetem czy wyciąganie wniosków. Nie wiesz, jak ustawić kampanię na FB? A może nie czujesz się pewnie w obsłudze tego typu narzędzi? Możesz skorzystać z usług agencji takich jak nasza – zajmujemy się prowadzeniem kampanii reklamowych na Facebooku lub w innych social mediach.

Zalety reklam na Facebooku

Reklama na FB to przede wszystkim potencjał dotarcia do bardzo dużej liczby odbiorców. W samej Polsce mówimy o 17 milionach użytkowników, a globalnie aż 2,8 miliardach osób korzystających z tej platformy. To właśnie popularność tego medium przekłada się na wiele zalet, jakie niosą ze sobą reklamy na FB.

 • Reklama na Facebooku jest tania. Najniższa stawka dzienna za kampanię w większości branż wynosi 1 USD, czyli ok 4,50 PLN. Oznacza to, że już za taką stawkę można wygenerować kilka tysięcy wyświetleń reklamy dziennie.
 • Facebook daje możliwość bardzo precyzyjnego targetowania reklam. Uwzględnić można m.in. demografię, zachowania, zainteresowania czy preferencje użytkowników, co ułatwia dotarcie do osób potencjalnie zainteresowanych produktem.
 • Reklamy na Facebooku i Instagramie mogą wyświetlać się w różnej formie i różnych miejscach, m.in. na tablicy, w Facebook Marketplace, w rolkach czy relacjach.
 • Reklama na FB może służyć różnym celom, np. sprzedaży, generowaniu ruchu na stronie, nawiązaniu kontaktu czy zwiększaniu świadomości marki.
 • Reklamy na FB dostarczają raporty, które pozwalają śledzić skuteczność i analizować statystyki. Pełna mierzalność wyników umożliwia weryfikację skuteczności kampanii.

Ile kosztuje reklama na Facebooku?

Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie o to, ile kosztuje reklama na Facebooku. Koszt reklamy na FB zależy bowiem od wielu czynników, wśród których wymienić można m.in. targeting, konkurencję czy jakość reklamy. Reklama na Facebooku daje możliwość skorzystania z wielu narzędzi, które dają szerokie możliwości optymalizowania budżetu i osiągania możliwie jak najlepszych rezultatów.

Ile zatem kosztuje reklama na FB? Dokładnie tyle, ile zamierzasz przeznaczyć na daną kampanię. Warto testować i analizować różne narzędzia i możliwości, a następnie sięgać po te, które sprawdzają się najlepiej. Oczywiście warto uwzględnić skorzystanie z usług agencji prowadzącej reklamy na Facebooku – wówczas specjaliści szybko znajdą optymalne rozwiązania, które pomogą w krótkim czasie cieszyć się oczekiwanymi efektami. Zapraszamy do kontaktu z nami 😊

Skontaktuj się z nami

About The Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (imię, nazwisko, adres e-mail, numer telefonu) przez administratora - Digital Hill sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, adres: ul. Strzegomska 140A, 54-429 Wrocław, KRS 0000319364, NIP 8942946218 w celu otrzymywania informacji handlowych drogą elektroniczną i telefoniczną. Przysługuje mi prawo dostępu, sprostowania, usunięcia danych oraz ograniczenia ich przetwarzania. Zgoda jest dobrowolna i mogę ją cofnąć w każdej chwili. Przysługuje mi także prawo wglądu do moich danych, ich poprawienia lub usunięcia
Scroll to Top