Reputation Managment Services

Pozycjonowanie szerokie long tail

50% zapytań do Google składa się z 4 i więcej słów kluczowych, czyli tzw. długiego ogona. Może warto zatem spojrzeć na Twoje pozycjonowanie z szerszej perspektywy? 

Na czym polega pozycjonowanie long tail?

Prowadzisz sklep internetowy albo serwis contentowy? Jeżeli TAK, to rekomendujemy pozycjonowanie w modelu long tail. Jest to usługa stworzona dla projektów, gdzie maksymalizacja ruchu z organicznych wyników wyszukiwarek internetowych ma największe znaczenie. Long tail SEO jest najbardziej zaawansowaną formą pozycjonowania. 

W naszym działaniu koncentrujemy się zarówno na pozyskiwaniu ruchu z bardzo dużej liczby słów kluczowych (wyrażenia niszowe, konkretne produkty, rozszerzanie zasięgu), jak również przez uzyskanie wysokich pozycji pojedynczych słów o najwyższym potencjale ruchu.

Przed rozpoczęciem współpracy określamy cele biznesowe oraz metodę weryfikacji prowadzonych działań. Przygotowujemy estymację zawierającą konkretne wartości.

Dotarcie do klientów

Określenie profilu klienta, zweryfikowanie potrzeb.

Wzrost ruchu

Rozszerzenie zasięgu, zwiększenie rozpoznawalności marki klienta.

Wzrost przychodów

Większa ilość leadów oraz konwersji zakupowych

Effective Web Development Solutions

Pozycjonowanie szerokie dla eCommerce

Long tail SEO (pozycjonowanie na długi ogon) to technika szczególnie przydatna przy pozycjonowaniu sklepów internetowych. Dzięki niej nie tylko zadbasz o wysokie pozycje krótkiej listy słów kluczowych, ale także holistycznie podejdziesz do wzrostu ruchu i przychodu w swoim e-sklepie. Jako eksperci od Performance Marketingu dla eCommerce wierzymy także w rozliczenia success-fee. Przy long tail SEO nasze wynagrodzenie może być uzależnione od efektów prowadzonych działań. 

Zalety pozycjonowania long tail

Pozycjonowanie w modelu long tail szczególnie polecane jest w branży eCommerce – sklepom internetowym z szerokim asortymentem, które dzięki tej metodzie mogą pozycjonować konkretne produkty ze swojej oferty.

Główną zaletą long tail jest oczywiście zwiększanie ruchu na stronie. Jednak w porównaniu do fraz krótszych, jednowyrazowych, pozycjonowanie w modelu long tail może przynieść ruch większy nawet o kilkanaście procent.

Co ważne, na naszą stronę dzięki pozycjonowaniu szerokiemu sprowadzamy naprawdę wartościowy ruch. Naszą witrynę bowiem odwiedzają osoby rzeczywiście zainteresowane daną usługą czy produktem. Procent osób trafiających do nas z przypadku jest znikomy. To oczywiście w prosty sposób wpływa na konwersję. Nie musimy obawiać się, że ktoś szybko opuści nasz serwis. Zdecydowanie spada współczynnik odrzuceń, wzrasta średni czas trwania sesji – internauci bowiem po długim ogonie trafiają na serwis, który swoim asortymentem odpowiada ich potrzebom. Chętnie zatem odwiedzają kolejne podstrony, a co za tym idzie – chętniej dokonują zakupów.

Korzyścią, którą niesie pozycjonowanie long tail, jest także mniejsza konkurencja. Dla małych i średnich przedsiębiorców rywalizowanie z wielkimi firmami z branży na ogólne słowa kluczowe jest nieopłacalne. Dzięki długim frazom mają jednak szansę na wybicie się na wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania.

Warto również dodać, że sklep internetowy pozycjonowany w sposób long tail wedle kryteriów Google traktowany jest jako przyjazny. Wszystko dzięki temu, że long tail jest jedną z bezpieczniejszych technik pozycjonowania, a przy tym stabilniejszych.

Santander Consumer Bank SA

-15%

spadek współczynnika odrzuceń
sklep internetowy w.kruk

+32%

wzrost zasięgu kampanii
Vistula.pl

-20%

spadek kosztu pozyskania klienta
sklep skalnik.pl

+27%

wzrost transakcji z reklam PPC
Tołpa sklep

+50%

wzrost transakcji od początku współpracy
Sklep internetowy Wittchen

+155%

wzrost ilości zakupów

Zrealizowane projekty

Zobacz wszystkie

Opowiedz nam o swoim projekcie!

Nasi eksperci od Performance Marketing w eCommerce czekają na wiadomość. 

Opinie klientów

Zobacz wszystkie
Fields marked with an * are required

Jakimi usługami jesteś zainteresowany?

Tekst pomocy
Tekst pomocy
Tekst pomocy

WROCŁAW
ul. Wagonowa 2D
53-609 Wrocław
tel. +48 71 757 50 56

POZNAŃ
pl. Wiosny Ludów 2
61-831 Poznań