Chicco

Chcesz sprawdzić co możemy dla Ciebie zrobić w content marketing?

Chicco to włoska marka, należąca do grupy Artsana, stworzona ponad pół wieku temu przez Pietro Catelliego. Digital Hill prowadzi kompleksowe działania Content Marketing dla polskiego oddziału Chicco.

Zakres współpracy

Od 2015 roku marka Chicco powierzyła Grupie Unity realizację kompleksowych działań e-marketingowych, do których zaliczają się:

 

Sesja zdjęciowa do kampanii Gwiazdka z Chicco zrealizowana z blogerką Lady of the house
Serwis gwiazdkazchicco.pl
Serwis gwiazdkazchicco.pl

Kampania wizerunkowa: Najpiękniejsza Gwiazdka z Chicco

Święta Bożego Narodzenia to chwile, w których codzienność ma smak magii. Eksperci Grupy Unity postanowili w ten wyjątkowy czas wkomponować markę i produkty Chicco, stąd też powstała kampania „Najpiękniejsza Gwiazdka z Chicco”. Realizacja kampanii oparta była na dedykowanym serwisie Bożonarodzeniowym gwiazdkazchicco.pl zawierającym filmy, dynamicznie zmieniające się kartki kalendarza adwentowego, poradnik prezentowy oraz recenzje zabawek.

W ramach kampanii Grupa Unity zaprosiła do współpracy cztery blogerki lifestylowe, które doskonale znają dziecięcy świat: Vivi i OliLady of the houseMum and the City i Wronek. Ich zadaniem było stworzenie świątecznego materiału wideo prezentującego ciepły klimat domowych Świąt, a także prezentacja wybranych produktów Chicco.

Nie zapomnieliśmy także o promocji na portalach parentingowych, których czytelnicy otrzymali ciekawy content w postaci poradników związanych z zakupem prezentów dla dzieci w różnych fazach rozwoju.

W gąszczu sklepowych półek i natłoku informacji ciężko dokonać wyboru. Dlatego w tym roku oddaliśmy zabawki Chicco w ręce gromadki dzieci i razem z ich rodzicami przygotowaliśmy emocjonalną, pozytywną ściągę z propozycjami najlepszych prezentów na Gwiazdkę. Wywołaliśmy świąteczne emocje i pokazaliśmy zabawki, wśród których każde dziecko znajdzie coś dla siebie. – komentuje Marta Trepczyńska Senior Digital Specialist, Chicco, Artsana Polska.


 

Aplikacja do tworzenia rodzinnych grafik: CiaoChicco!

Wraz z pojawieniem się na świecie dziecka, w życiu rodziny wydarza się wiele magicznych, wartych uwiecznienia chwil. Postanowiliśmy wykorzystać ten trend, stąd pomysł na aplikację do generowania grafik Ciao Chicco!, czyli Witaj Ziarenko. Aplikacja daje możliwość tworzenia własnych, personalizowanych kolaży z rodzinnych zdjęć, przy użyciu gotowych, bajkowych szablonów.

Jako że nie każdy rodzic jest ekspertem w posługiwaniu się programami graficznymi, często w sieci natrafić można na graficzne dzieła, z których mimo najlepszych starań, rodzice nie są dumni. Dzięki aplikacji, za pomocą kilku prostych kroków każdy może stworzyć kolorową ilustrację i podzielić się najszczęśliwszymi momentami, takimi jak informacja o oczekiwaniu na dziecko, wiadomość o jego narodzinach czy też beztroską rodzinnego życia. Aplikację znaleźć można na dedykowanym landingu Ciao Chicco! oraz  facebookowym profilu marki.

Aplikacja CiaoChicco!
Jeden z szablonów postów na fanpage'u Chicco
Przykłady grafik i szablonów na fanpage Chicco

Działania w mediach społecznościowych

Marka Chicco nie posiada sklepów stacjonarnych oraz e-sklepu - to Facebook jest jedynym miejscem kontaktu pomiędzy marką a klientem. Zadaniem profilu jest zatem prezentowanie charakteru marki, informowanie o produktach oraz - co bardzo istotne - doradztwo w sprawie asortymentu i poszczególnych produktów.

Komunikacja prowadzona na fanpage’u marki nie tylko jest atrakcyjna oraz angażująca, ale charakteryzuje się także wartością informacyjną. Dlatego też strategia działań w social media opiera się na dywersyfikacji treści w następujących obszarach:

  • lifestyle – posty odnoszące się do życia mam i ich pociech, często z humorystycznym, wzruszającym akcentem,
  • wizerunek – wsparcie wizerunku marki Chicco (informacje o udziale w targach branżowych, publikacje prasowe, prezentacja historii marki),
  • produkt – prezentacja asortymentu, przedstawienie nowości produktowych.

Co bardzo ważne, każda grupa publikowanych postów posiada dedykowany szablon, który wyróżnia ją od pozostałych. Jednocześnie jednak, w prowadzonej komunikacji wizualnej, posty typu lifestyle i produktowe są ze sobą spójne pod kątem graficznym.  

Eksperci Grupy Unity prowadzą również kampanię reklamową PPC, wykorzystując reklamy Facebook Ads. Dzięki precyzyjnemu targetowaniu, które pozwoliło dotrzeć do grup najbardziej zainteresowanych działaniami marki, realizowane działania charakteryzują się wysoką efektywnością. Reklamy wyświetlane są m.in.:

  • fanom konkurencyjnych fanpage’y,
  • kobietom w ciąży oraz rodzicom dzieci w wieku do lat 3,
  • osobom podobnym demograficznie i pod względem zainteresowań do fanów fanpage’a Chicco Polska,
  • osobom, które zainteresowały się marką i odwiedziły jej stronę internetową.

Najpopularniejsze posty reklamowe osiągnęły CTR na poziomie 26% oraz wynik 0,01 zł za aktywność związaną z postem (kliknięcie, polubienie, komentarz, udostępnienie).

Pozycjonowanie serwisu Chicco w wyszukiwarce (SEO)

Zespół SEO/SEM Grupy Unity wspiera pozycjonowanie serwisu chiccopolska.pl od czerwca 2015 roku. Na początku współpracy przeprowadzono analizę serwisu pod kątem potencjalnych słów kluczowych, co do których warto prowadzić działania SEO wraz z monitorowaniem ich pozycji w naturalnych wynikach wyszukiwania Google.pl. Analiza strony SEO wytypowała około 250 najważniejszych fraz. W kolejnym etapie eksperci Grupy Unity przygotowali rekomendacje będące wskazówkami odnośnie przygotowania serwisu do zgodności z wytycznymi wyszukiwarki Google. Równocześnie rozpoczęty został proces wsparcia w zakresie pozyskiwania wartościowych linków zewnętrznych (link building). Strategia linkowania prowadzona jest w modelu long tail, który zapewnia maksymalizację zasięgu i stały wzrost ruchu we wszystkich obszarach zawartych w serwisie.

+50%

wzrost ilości fanów marki

+50%

wzrost ruchu z SEO w serwisach

125 tys.

największych marek
w Polsce

1,3 mln

całkowity zasięg kampanii

0,46 zł

śr. CPC w Facebook Ads

3.000

najpopularniejsze posty na FB

Nowe case study wprost na Twojego maila?

Fields marked with an * are required

Zrealizowane projekty

Zobacz wszystkie